Lidas Banner

Ahmet TİRYAKİOĞLU

Ahmet Tiryakioğlu, 1 ocak 1970 tarihinde Gaziantep’in Nizip ilçesinde dünyaya geldi. Evli ve 2 erkek, 1 kız çocuğu babasıdır. 4 erkek, 3 kız kardeşi bulunmaktadır. İlköğretim ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı, Çiftlikköy Lisesi’nden mezun oldu. Askerlik görevini tamamladıktan sonra 1988 yılında babası Ali Tiryakioğlu’nun mercimek fabrikasında işletmenin başına geçti. İlerleyen zamanlarda ticaret hakkında kendini sürekli geliştirmeye başladı ve önce İstanbul’a daha sonra birçok ile giderek, ticaret hayatında ilerlemeyi hedef haline getirdi. Zamanla Ankara, Adana, İzmir, Adapazarı gibi illerde müşteri pazarları oluşturmaya başladı.

1998 yıllarında kardeşleri, eğitimlerini tamamlamaya başladıkça, master ve dil eğitimi için avrupa ve amerika’ya gittiler. Eğitimleri tamamen bittikten sonra 5 erkek kardeş olarak Tiryaki bünyesine dahil oldular.

1995 yılında oluşmaya başlayan ciddi müşteri portföyüyle, organik tarımla tanışma hikayesi başlamış oldu. İlerleyen yıllarda dünyanın 6 ülkesine sözleşmeli organik tarım üretimi yapılırken, kurulan profesyonel ekiple alınan ürünler avrupa ve amerika’ya ihraç edilmeye başlandı. 2000’li yıllarda organize sanayi bölgesi’ne taşındıktan sonra kardeşleri Nejdet ve Süleyman Tiryakioğlu dahil oldu. Kurdukları 2 fabrikayla üretime devam ettiler. 2008 yılında Türkiye’nin en büyük kapasiteli ve en modern fıstık tesisi yapıldı. Zamanla üretim hacminin büyümesiyle TMO’dan sonra Türkiye’nin işlem hacmi en büyük firması haline gelindi.  Şu an Tiryaki Agro Gıda, 80 ülkeyle ticaret yapan, 10’a yakın ilde orjin merkezi ve farklı ülkelerde partnerlere sahip çok büyük bir yapılanma haline gelmiştir.

2010 yılındakaynak elde etme ve kurumsallaşma zamanına gelindiğinde, EBRD, Investcorp ve Ülker ile ortaklığa gidilerek kaynak ve kurumsallaşma tecrübesi kazanıldı.

Tmo Tobb lidaş ve Gaib Yönetim Kurulu üyeliği, Gaziantep Kent Konseyi Başkan Yardımcılığı, Orguder-Pakder Yönetim Kurulu üyeliği dışında halen Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Please publish modules in offcanvas position.