Lidas Banner

Mehmet Emin TURGUT

Mardin’de 1980 yılında doğmuştur. İlkokul ve Ortaokul öğrenimini Kızıltepe ilçesinde Lise öğrenimini de Malatya Ziraat Meslek Lisesinde tamamlamıştır. 2004 yılında Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Hayvansal Üretim / Tarım Ekonomisi Bölümünden mezun olmuş, Namık Kemal Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Ekonomisi Bölümünde 2008 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır, halen aynı bölümde doktora eğitimi devam etmektedir.

2000 yıllında Tekirdağ İl Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü’nde Ziraat Teknisyeni olarak göreve başlamıştır, yine aynı Kurumda 2004 yılında Ziraat Mühendisi ve 2010 yılından 2013 yılına kadar Müdür olarak görevini ifa etmiştir. 2013 yılı Nisan ayında Denizli Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğüne Müdür olarak atanmıştır. 2015-2017 yılları arasında Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Yem Daire Başkanlığında Daire Başkanı olarak görev yapmıştır.

Eylül 2017 tarihinden itibaren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakan Danışmanı görevini ifa etmektedir. 2018 yılı Mayıs ayında Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü İdari İşler ve Koordinasyon Daire Başkanlığı’na Daire Başkanı olarak atanmıştır. Bakan Danışmanlığı ve Daire Başkanlığı görevlerini birlikte yürütmektedir. Arapça bilen Mehmet Emin TURGUT evli ve 1 çocuk babasıdır.

Please publish modules in offcanvas position.