tmo-tobb tarım ürünleri lisanslı depoculuk san. ve tic. a.ş.
TMO-TOBB TARIM ÜRÜNLERİ
LİSANSLI DEPOCULUK SAN. VE TİC. A.Ş.
LİSANSLI DEPOCULUK
LİSANLI DEPOCULUK
Nedir
Amacı
MEVZUAT
Kanunlar
Yönetmelikler
Tebliğler
 
KURUMSAL
Tarihçe
Vizyon
Misyon
Yönetim Kurulu
Şirket Sermaye Yapısı
Mali Tablolar
Faaliyet Raporu
Yönergeler
Genel Kurul
TMO-TOBB Lidaş Bilgileri
Bilgi Toplumu Hizmetleri
ŞUBELER

Polatli
Ahiboz
Lüleburgaz

İLETİŞİM
MERKEZ

Eskişehir Yolu 9. km. Dumlupınar Bulvarı
TOBB İkiz Kuleler No: 252 D blok Kat 27
Çankaya / ANKARA
info@tmo-tobblidas.com.tr
Tel : 0312 219 63 82 - 84
Fax : 0312 2196385

POLATLI

Eskişehir Yolu Üçpınar Köyü mevkii
Polatlı /ANKARA
polatli@tmo-tobblidas.com.tr
Tel : 0312 628 52 03
Fax : 0312 628 52 45

AHİBOZ

Ahiboz Mahallesi Serpmeleri No: 223
Ahiboz / Gölbaşı / ANKARA
ahiboz@tmo-tobblidas.com.tr
Tel : 0312 616 61 43
Fax : 0312 616 61 53

LÜLEBURGAZ

Durak Mahallesi 1. Cadde No:1
Lüleburgaz / KIRKLARELİ
luleburgaz@tmo-tobblidas.com.tr
Tel : 0288 420 14 34 - 44
Fax : 0288 420 14 23

Yönetim Kurulu
21/04/2016 17:01

 

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Yahya TOPLU

1952 yılında Ankara’nın Haymana ilçesinde doğdu. Vatani görevini tamamlamasına müteakip, 1974 yılından itibaren ticarete atılarak, Polatlı’da Otomotiv ticaretine başlamıştır.

1982 yılından itibaren ise, Hububat Ticareti ve Uluslararası Nakliyecilik ile ilgili ticari faaliyetler bulunmuştur. Halen, Un Sanayi ve Petrol Ürünleri Alım-Satımı yapmaktadır.

Evli ve 2 çocuk sahibidir.

Polatlı Ticaret Borsasında 1984 –Kurucu üye,1984/1987 Dönemi Meclis Üyeliği, 
1987/1989 Dönemi Meclis Başkan Yardımcılığı,1989/1991 Dönemi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuş,1991-1993 Döneminde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilmiş olup, halen Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

1992 – 2009 Dönemi T.O.B.B.Ticaret Borsaları Konsey Üyeliği ve 2009 - 2013 Dönemi T.O.B.B.Ticaret Borsaları Konsey Başkan Yardımcılığı, 2013 – 2015 Dönemi T.O.B.B.Ticaret Borsaları Konsey Başkanı görevlerinde bulunmuştur.

29 Eylül 2015 tarihi itibariyle TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

2007 yılından itibaren PTB Depoculuk A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

2010 yılından itibaren TMO-TOBB TARIM ÜRÜNLERİ LİSANSLI DEPOCULUK SAN.ve TİC.A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

 
   

 

YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ

 

 İsmail KEMALOĞLU


 

1967 yılında Giresun'da doğdu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1991 yılında mezun oldu.

1992 yılında Sayıştay Başkanlığında Denetçi Yardımcısı Adayı olarak göreve başladı ve Baş Denetçi ünvanını aldı.

2002 yılı sonundan itibaren 2003 yılı Haziran ayına kadar Başbakanlık Müşaviri olarak görev yaptı.

2003 yılında Toprak Mahsülleri Ofisi Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

2005 yılında Toprak Mahsuleri Ofisi Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına atandı.

2008 yılı sonunda kamu kurumundan istifa ederek, 2009-2013 yılları arasında gıda, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren bir özel sektör kuruluşunda üst düzey yöneticilik yaptı. Aynı dönemde MÜSİAD Gıda, Tarım ve Hayvancılık Sektör Kurulu Yönetim Kurulunda görev aldı.

2013 yılı Haziran ayında Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

2014 yılından itibaren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığınaatandı.

2015 yılı Ağustos ayında Gıda Tarım ve Hayvancılık BakanlığıRehberlik ve Teftiş Başkanlığına atandı.

Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

İki adet meslek kitabı ve Mali Yönetim ve Denetim adlı dergi başta olmak üzere çok sayıda dergide makaleleri yayınlanmıştır.

Yeminli Mali Müşavirlik belgesine sahiptir.

 

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

 

Ayhan KARAYAMA

Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde 1968 yılında doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Başçiftlik’te tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümünü ve A.Ü. İktisat Fakültesini bitirdi. 

Özel sektörde yatırım uzmanı, TBMM’de milletvekili danışmanı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığında Özel Kalem Müdürü ve Bakan Danışmanı olarak görev yaptı. 2004 yılında Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde ziraat mühendisi olarak göreve başladı. 

Bir süre şube müdürü olarak görev yaptıktan sonra 07.09.2005 tarihinde Araştırma Planlama ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığı görevine ve 25.04.2008 tarihinde TMO Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerineatandı. 

2006 yılında “TMO’nun ilk fındık alım operasyonunda Fındık Alım Genel Koordinatörü olarak gösterdiği başarı” sebebiyle Bakanlık Makamı tarafından ödüllendirildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Tarım Meclisi Üyeliği, Ankara Ticaret Borsası Hububat Mamulleri Meslek Komitesi Başkanlığı, Türkiye Kamu İşletmeleri Birliği Denetim Kurulu Üyeliği, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı İzleme Grubu Üyeliği, TMO Mensupları Sosyal Yardım Sandığı Vakfı Başkanlığı ve TMO Etik Kurul Başkanlığı görevlerini de yürüten Ayhan KARAYAMA, Fikri ve Sınaî Haklar Hukuk Mahkemesinde Ziraatçi Bilirkişi, birçok sivil toplum kuruluşunda ise kurucu, üye ve yönetici olarak görev yaptı. 18.08.2011 tarihinde Tarım İşletmeleri Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine, 21.12.2015 tarihinden itibaren  de Tarım İşletmeleri Genel Müdür Vekilliği görevlerine atanan ve halen bu görevlerini yürüten Ayhan KARAYAMA evli ve üç çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

 

 

 Ahmet TİRYAKİOĞLU

 

Ahmet Tiryakioğlu, 1 ocak 1970 tarihinde Gaziantep’in Nizip ilçesinde dünyaya geldi. Evli ve 2 erkek, 1 kız çocuğu babasıdır. 4 erkek, 3 kız kardeşi bulunmaktadır. İlköğretim ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı, Çiftlikköy Lisesi’nden mezun oldu. Askerlik görevini tamamladıktan sonra 1988 yılında babası Ali Tiryakioğlu’nun mercimek fabrikasında işletmenin başına geçti. İlerleyen zamanlarda ticaret hakkında kendini sürekli geliştirmeye başladı ve önce İstanbul’a daha sonra birçok ile giderek, ticaret hayatında ilerlemeyi hedef haline getirdi. Zamanla Ankara, Adana, İzmir, Adapazarı gibi illerde müşteri pazarları oluşturmaya başladı.

1998 yıllarında kardeşleri, eğitimlerini tamamlamaya başladıkça, master ve dil eğitimi için avrupa ve amerika’ya gittiler. Eğitimleri tamamen bittikten sonra 5 erkek kardeş olarak Tiryaki bünyesine dahil oldular.

1995 yılında oluşmaya başlayan ciddi müşteri portföyüyle, organik tarımla tanışma hikayesi başlamış oldu. İlerleyen yıllarda dünyanın 6 ülkesine sözleşmeli organik tarım üretimi yapılırken, kurulan profesyonel ekiple alınan ürünler avrupa ve amerika’ya ihraç edilmeye başlandı. 2000’li yıllarda organize sanayi bölgesi’ne taşındıktan sonra kardeşleri Nejdet ve Süleyman Tiryakioğlu dahil oldu. Kurdukları 2 fabrikayla üretime devam ettiler. 2008 yılında Türkiye’nin en büyük kapasiteli ve en modern fıstık tesisi yapıldı. Zamanla üretim hacminin büyümesiyle TMO’dan sonra Türkiye’nin işlem hacmi en büyük firması haline gelindi.  Şu an Tiryaki Agro Gıda, 80 ülkeyle ticaret yapan, 10’a yakın ilde orjin merkezi ve farklı ülkelerde partnerlere sahip çok büyük bir yapılanma haline gelmiştir.

2010 yılındakaynak elde etme ve kurumsallaşma zamanına gelindiğinde, EBRD, Investcorp ve Ülker ile ortaklığa gidilerek kaynak ve kurumsallaşma tecrübesi kazanıldı.

Tmo Tobb lidaş ve Gaib Yönetim Kurulu üyeliği, Gaziantep Kent Konseyi Başkan Yardımcılığı, Orguder-Pakder Yönetim Kurulu üyeliği dışında halen Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

 

 Özay ÖZTÜRK

1973 yılında Uzunköprü Edirne’de doğdu, lise mezunu, evli ve 2 çocuk babasıdır. Yem ve Yağ fabrikalarının bağlı olduğu Öztürk Grup bünyesinde Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra üst düzey yönetici olarak çalışmaktadır. Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı,TOBB Ticaret Borsaları Konsey üyeliği,Edirne Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ile Trakya Üniversitesi Teknopark Yönetim Kurulu Üyeliği görevleri devam etmektedir.

 

 Mahmut BARUT

 

 
1984 Şanlıurfa doğumlu olan Mahmut Barut, eğitim hayatının tüm süreçlerini Şanlıurfa’da tamamladı. Barut, Harran Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümünde eğitimini sürdürürken bir yandan da Sivil Toplum Örgütlerinde faaliyetlerde bulunmuştur.
Sosyal Girişimci yönüyle öne çıkan Barut; 2008 yılında Genç Müsiad Şanlıurfa Şube Başkanlığı’na seçildi. Barut’un faaliyet gösterdiği sivil toplum çalışmalarını takip eden yıllarda; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulunda İl Başkan Yardımcılığı, Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği ve söz konusu sivil toplum örgütünde Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.
2011 yılında Güneydoğu Anadolu Projesi kapsamındaki bölgede sivil toplum faaliyetlerini arttırma adına Kalkınma Akademisi isimli Sivil Toplum Ögütünü kurarak, söz konusu bölgeye yönelik “Düşünce ve Ekonomi Topluluğu”nun kuruluş çalışmalarında bulunmuş ve Kurucu Başkanlık görevine istinaden Yönetim Kurulu Başkanlık görevini yürütmektedir.
2012 yılında TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulunda İcra Kurulu Başkanı seçilen Barut, Aynı dönem içerisinde Güneydoğu Anadolu Bölgesini Temsilen TOBB Genç Girişimciler Üst Kurul Üyeliğine seçildi.
Ziraat Mühendisi Mahmut Barut, Güneydoğu Anadolu Projesi ve Bölgesel Kalkınma konularında çeşitli çalışmalarda ve projelerde aktif görev almıştır. GAP İdaresi Başkanlığı, Karacadağ Kalkınma Ajansı, söz konusu bölgedeki Sivil Toplum Kuruluşları ve Üniversiteler ile ortak çalışmalarda bulunmuştur.
Çiftçilik ile uğraşan bir ailenin en küçük çocuğu olan Barut, 2009 yılında BRT Tarım İthalat İhracat ve Limited Şirketini kurmuştur. Aynı zamanda Türkiye’nin önemli projelerinden biri olan Şanlıurfa Ticaret Borsası Hububat Lisanslı Depoculuk A.Ş’de yönetici olarak devam etmektedir.
8 Mart 2016 tarihinde TMO-TOBB Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk San. ve Tic A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçilen Barut; Satış-Pazarlama, Dış Ticaret, Markalaşma, Girişimcilik ve İnivasyon Ekonomisi alanlarında belirli eğitimler almış olup orta düzeyde Arapça ve İngilizce bilmektedir.

 Abdullah ÜZMEZ

 

1971 yılında İzmit KOCAELİ’nde doğdu.İşletme mezunu, evli üç erkek çocuk babasıdır. Çocukluğunda hem okurken hemde aile şirketi olan Üzmezler kırtasiyede 1999 yılına kadar çalışmışdır. 1999 yılında Özel Bilimkur Bilgisayar ve Yabancı dil şirketini kurup kurucu ve şirket müdürlüğü görevini yapmıştır. 2001 yılında Akparti Kocaeli İl kurucu Bşk.yardımcılığı görevinde başladığı siyasi hayatını 2007 yılında Milletvekili aday adayı olmuştur. 2001-2004 yılları arasında Kocaeli Ticaret odası meclis üyeliği görevinde bulunmuştur. 2007 yılında Bimser Bilgisayar ve yabancı dil şirketini satın almıştır. Bu şirketinde kurucu ve müdürlüğü görevinde bulunmuştur. 2010 yılında şirketleri devrederek Yurtdışı Türkler ve Akraba toplulukları Bşk.lığında Başkan müşaviri görevinde memurluğa başlamıştır. 2011 yılında Kocaeli Büyükşehir Başkanlığına geçerek Büyükşehir belediyesinde Komek Koordinatörlüğü Güzel Sanatlar Merkezi Koordinatörlüğü ve halen Geleneksel Sanatlar Eğitim Merkezi koordinatörüğü görevinde bulunmaktadır. 8 Mart 2016 tarihinde TMO-TOBB Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk San. ve Tic A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

 

TMO-TOBB Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk San. ve Tic. A.Ş. 2015 Tüm hakları saklıdır.